Zirkonyum Kuronlar

Diş Estetiği

Zirkonyum Kuronlar

Dişlere doğal görünümünü sağlayan ışık geçirgenliğidir. Metal-seramik kuronlarda alt yapıdaki metal nedeniyle ışık kırılması olmakta ve dişler mat görünmektedir. Zirkonyum kuronların ışık geçirme özelliği doğal dişe yakın olduğu için dişlerin görünümü yapaylıktan uzaklaşmaktadır.

Metal destekli porselenler, zamanla dişetlerinde koyu renkli bir çizgi oluşturabilmektedir.

Zirkonyum diş , uzun yıllar dişeti ile bütünlüğünü koruyarak daha doğal bir görünüm oluşturmaktadır.

Sahip olduğu ışık geçirgenliği özelliği ile tıpkı normal dişlerde olduğu gibi doğal bir görüntü yakalanır. Sağlıklı dişlerin minesi ışığı tamamen geçirir.

Klasik porselen kaplamanın alt yapısı olan metal, dişlerde opak bir görüntü yaratır. Bu da dişlerin cansız ve yapay görünmesine sebebiyet verir. Zirkonyum kaplama ile bunun önüne geçilir.

Son yıllarda estetik ve sağlamlığı bir arada bulundurduğu için zirkonyum kuronlar tercih edilmektedir. Zirkonyum kuronların Metal-seramik kuronlara göre birçok avantajı bulunmaktadır:

  • Özellikle estetik gerektiren ön bölge dişlerinde ışık geçirgenliği sayesinde zirkonyum doğal bir görüntü vermektedir. Metal-seramik kuronlar ne kadar iyi yapılırsa yapılsın tam estetik bir sonuç elde etmek zor olabilmektedir.
  • Metal-seramik kuronlarda mekanik simantasyon yapılmaktadır. Zirkonyum kuronlarda ise dual siman denilen mekanik ve kimyasal yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Tutuculuğu arttıran bu yöntemde dişin düşerek kırılması gibi kötü sürprizlerle karşılaşılmamaktadır.
  • Metal-seramik porselenlerde alt yapıda kullanılan nikel, bazı hastalarda alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Zirkonyumda kullanılan malzemeler ağız içi dokularla tamamen uyumludur.
  • Metal-seramik porselenlerde görülebilen diş-dişeti sınırındaki koyu renkli çizgi zirkonyum kuronlarda görülmemektedir.
  • Dişeti çekilmelerinin olduğu vakalarda metal-seramik kuronlar kötü bir görüntü oluştururken zirkonyum kuronlarda böyle bir risk söz konusu değildir.

Telefon

0850 55 00 347

Telefon

0212 923 13 47

Email

info@kristaldis.com.tr

Randevu

İletişim